VšĮ Skuodo informacijos centras

Po Skuodo rajoną autobusu

Kartu su pavasariu atkeliavo ir puiki naujiena. Tikriausiai jau visi girdėjote, kad nuo kovo 1 d. Skuodo rajone visais rajoniniais autobusų maršrutais galima važiuoti nemokamai. Ir netgi vienu priemiestiniu – į Mažeikius. Tai puiki galimybė pakeliauti po Skuodo rajoną ir aplankyti pačias įdomiausias, unikaliausius, gražiausias vietas. Turime jums keletą pasiūlymų, kurie, mūsų manymu, patiks ir saviškiams, ir svečiams. 

1. Mosėdis (Autobuso maršrutas Skuodas–Šatraminiai per Mosėdį, Šauklius)

Išvykę iš Skuodo 14.55 val., po pusvalandžio (15.23 val.) jau būsite Mosėdyje. O čia tikrai yra ką nuveikti. Jūsų laukia V. Into akmenų muziejus (Salantų g. 2), V. Into sodyba (Akmenų g. 28) ir Kuršių genties istorijos muziejus (Akmenų g. 17). Muziejų darbo laikus ir kainas galite rasti internete. Pasivaikščioję akmenų parko takais, pasigėrėję gėlynais, alpinariumais, akmenų kompozicijomis, galėsite pailsėti parko medžių paunksmėje. O vakarop patogiai keliausite namo. J Autobusas iš Mosėdžio išvyksta 17.51 val., o į Skuodą atvyksta 18.20 val.

Jei sugalvosite pakeliauti šeštadienį, ilgai nesivartykite lovose, autobusas iš Skuodo išvyksta 7.10 val., o iš Mosėdžio 12.21 val. Pietauti jau galėsite namuose. J

Jeigu norite keliauti senuoju Mosėdžio keliu ir grožėtis pavasarišku bundančios gamtos vaizdu, rinkitės maršrutą Skuodas–Mosėdis–Skuodas (per Tėvelius). Išvykę iš Skuodo 13.30 val., Mosėdyje būsite 13.55 val., atgal iš Mosėdžio autobusas išvažiuoja 15.30 val., Skuodą pasieksite 15.55 val.

 

2. Lenkimai (Autobuso maršrutas Skuodas–Juodeikiai–Skuodas per Lenkimus)

Lenkimų seniūniją verta aplankyti vien todėl, kad čia gimė du žymūs mokslo vyrai – istorikas Simonas Daukantas ir botanikas Jurgis Pabrėža.

Autobusu iš Skuodo išvykę 14.05 val., Lenkimus pasieksite po pusvalandžio, 14.34 val. Lenkimai žavi pavyzdingai tvarkomomis sodybomis, pranykusių kaimų pavadinimais pavadintomis miestelio gatvėmis bei Šv. Onos bažnyčia, kurios galinis altorius buvo įrengtas S. Daukanto lėšomis. Šalia Šv. Onos bažnyčios, ant kalvelės, stovi paminklas S. Daukantui, pastatytas 1993 m., jo gimimo 200 metų proga. S. Daukanto motinos kapas yra bažnyčios šventoriuje, netoli varpinės. Apžiūrėję miestelį, jei dar turite laiko ir noro, pėsčiomis nukeliaukite į miestelio pašonėje esančiame pušyne įrengtą poilsio aikštelę. Čia galima paužkandžiauti pavėsinėje, atsivėsinti įmerkus kojas į tvenkinio vandenį, o vasarą ir prisirinkti mėlynių ar grybų. Autobusas į Skuodą iš Lenkimų išvyksta 15.49 val., arba vėliau 18.02 val.

Jei norite aplankyti Simono Daukanto gimtinę Kalvių kaime, išlipkite Lenkimai I stotelėje. Keliaudami Kalvių kryptimi apie tris kilometrus pasieksite S. Daukanto gimtąją klėtelę ir šalia prisiglaudusį dviejų šimtų ąžuolų ąžuolyną, pasodintą 1993 metais. Į klėtelę patekti ir jos viduje esančią ekspoziciją apžiūrėti galima iš anksto susitarus su Lenkimų bendruomenės pirmininku (telefono numerio teirautis Lenkimų seniūnijoje).

Autobusas Lenkimai II stotelėje sustoja 15.52 val. ir 18.05 val., grįžta į Skuodą 16.15 val. arba 18.30 val.

 

3. Ylakiai (Autobuso maršrutas Skuodas–Mažeikiai–Skuodas)

Ylakiai vienas autentiškiausių mūsų rajono miestelių, iki šių dienų išsaugojęs senąjį gatvelių tinklą, aikštę ir senovinius pastatus. Miestelio centre stovi kultūros paveldo objektu paskelbta Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia, garsėjanti šv. Roko atlaidais, kurios nedideliame muziejuje saugomos įvairios religinės relikvijos, kapinėse išlikusi neogotikinė raudonų plytų koplyčia, dar yra Evangelinė baptistų bažnyčia, miestelio arbatinė, paminklas J. Basanavičiui.

Autobusas iš Skuodo išvyksta 8.00 val., o iš Ylakių 13.28 val. Jūs turėsite beveik keturias valandas gero laiko Ylakiuose.

 

4. Aleksandrija (Autobuso maršrutas Skuodas–Mažeikiai–Skuodas)

Autobusas išvyksta iš Skuodo 8.00 val.

8.11 val. sustojimas Truikinuose.

Galima aplankyti Truikinų šaltinį, kitaip vadinamą Šmitos versme, kuris yra paskelbtas hidrogeologiniu objektu ir nuo senų laikų apipintas įvairiomis legendomis.

Kitoje kelio Skuodas–Mažeikiai pusėje įsikūręs Žemdirbio muziejus. Jame surinkti senoviniai darbo įrankiai, baldai, namų apyvokos reikmenys, įvairūs įrenginiai. Galima maloniai praleisti laiką apžiūrint ir lauko, ir vidaus ekspozicijas.

Iš Truikinų pėsčiomis nesunkiai pasieksite Aleksandrijos kaimą. Čia siūlome apžiūrėti Šv. Jėzaus Nukryžiuotojo bažnyčią, apjuostą senovine akmenine šventoriaus tvora. Belaukiant autobuso galima pasimėgauti puodeliu kavos ar arbatos kavinėje „Gintagnė“. Autobusas į Skuodą – 13.41 val. ir maždaug po penkiolikos minučių, 13.55 val., jau būsite Skuode.

 

5. Apuolė (Autobuso maršrutai: pirmyn Skuodas–Notėnai, atgal Barstyčiai–Skuodas)

Apuolės tikrai pristatinėti nereikia, juk tai anksčiausiai rašytiniuose šaltiniuose paminėta Lietuvos gyvenvietė, ant kurios kadaise stovėjo pilis, atlaikiusi ne vieną vikingų antpuolį. Dabar Apuolės piliakalnis puiki vieta pasivaikščioti, pasigėrėti atsiveriančia apylinkių panorama. Jeigu norite aktyviai praleisti dieną, siūlome tokį maršrutą. J

Iš Skuodo išvykstame 13.05 (darbo dienomis) ir 13.20 val. pasiekiame Apuolę. Nuo stotelės iki piliakalnio keliaujame pėsčiomis. Pasivaikščioję, galime pailsinti kojas ar užkąsti atsivežtais užkandžiais šalia piliakalnio esančioje poilsio aikštelėje. Autobusas iš Apuolės išvyksta 16.36 val. ir Skuodą pasiekia 16.50 val.

O jeigu norite didesnio nuotykio, iš Apuolės piliakalnio siūlome 2 km pėsčiomis nukeliauti iki Užluobės (Šarkės) Lurdo, įrengto vietos ūkininko Juozo Žadausko sumanymu 1936–1937 m. 1,5 km į šiaurę nuo Apuolės, netoli tilto per Luobą, pastatyta lankytino objekto rodyklė, tikrai nesunkiai surasite. Paskutinė atkarpa, išsukus iš žvyrkelio, eina šalia pamiškės, lauko keliuku. Prie Lurdo nusileidžiama stačiame šlaite įrengtais laiptais. Lurdas pritaikytas lankymui, pastatyti suoliukai.

Parkeliavę atgal iki pagrindinio kelio, laukite autobuso Skuodas–Barstyčiai–Skuodas stotelėje Šarkė II. Autobusas atvyksta 16.39 val., o Skuode būsite 16:50 val.

 

6. Barstyčiai (Autobuso maršrutas Skuodas–Barstyčiai–Skuodas per Nausėdus iki Puokės)

Jei netingite keltis kartu su saule ir norite praleisti laiką vaizdingose apylinkėse, siūlome praleisti dieną Barstyčiuose.

Iš Skuodo iškeliavę 6.00 val. ryto, po beveik valandą trukusios kelionės autobusu, 6.54 val., pasieksite Puokės kaimą, kuriame stūkso didžiausias Lietuvos akmuo. Šalia šio galiūno galite surengti puikią fotosesiją, vaizdai bus nepakartojami. O tada lengva pėstute žygiuojame į Barstyčius, apie penkis kilometrus. J Aplankykite Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčią su varpine, pasigrožėkite miestelio viduryje išdidžiai sėdinčiomis raganaitėmis, užkopkite į Barstytalių pelkės apžvalgos bokštą, o kur dar Samausko kaštonas, Pūkštės kalnas, vaizdingi Šveicariją primenantys gamtos peizažai. Kelionė po Barstyčių apylinkes tikrai neprailgs.

O vakarop,16.04 val., išvyksta autobusas į Skuodą, 16.50 val. jau būsite vietoje.

 

7. Šatės (Autobuso maršrutas Skuodas–Lyksūdė–Skuodas per Mosėdį, Šates)

Nepraleiskite pakalnučių žydėjimo ant Ryklės kalno. 

Legendomis apipintas Ryklės kalnas yra pasivaikščiojimų, susitikimų, renginių ir netgi šventa vieta, kurioje kiekvieną pavasarį pražysta daugybė pakalnučių. Pasakojama, jog kadaise čia nugrimzdusią bažnyčią prarijo kalnas, vėliau pavadintas Ryklės vardu. Ir dabar per Sumą pridėjus ausį prie žemės girdisi varpų skambėjimas... Jeigu norite patikrinti legendą, atvažiuokite į Šates.

Autobusas iš Skuodo išvyksta SEKMADIENIAIS 10.30 val., į Šates atvyksta 11.06 val., o atgal išvažiuoja 13.48 val. ir grįžta į Skuodą 14.40 val.

Atsiliepimai

Komentuoti