VšĮ Skuodo informacijos centras

„Skouda boužės juomarks"

Rudeninė rudens gėrybių šventė „Skouda boužės juomarks"vyksta Skuodo miesto turgaus aikštėje.Tai pats didžiausias turgus metuose. Tautodailininkai siūlo įsigyti įvairiausių dirbinių iš lino, medžio, keramikos dirbinių, papuošalų, vyksta prekyba augalais, pašarais, gyvuliais.
Įrengtuose seniūnijų paviljonuose galima paragauti, įsigyti tradicinių žemaičių ir lietuviškų valgių, gėrimų (kastinio, sūrio, cibulynės, giros, žolelių užpilų, cepelinų ir tt). Žiūrovus linksmina Skuodo r. folkloriniai ansambliai, kapelos, liaudiškų šokių grupės bei atlikėjai iš gretimų rajonų.
Ypatybės: Šio renginio metu apdovanojami didžiausių, gražiausių daržovių, gyvulių augintojai. Apdovanojamas gražiausias paviljonas, prizas - boužė (senovinis svertas, sverti smulkiems produktams). Apdovanojami gražiausių sodybų šeimininkai ir šauniai besitvarkančios gyvenvietės.


Istorija: Iki Pirmojo pasaulinio karo pasienyje esantis Skuodas garsėjo turgumis (pirmadieniais ir ketvirtadieniais), taip pat mugėmis, į kurias suvažiuodavo daugybė žmonių ir pirklių ( ne tik iš Skuodo r., bet ir iš aplinkinių rajonų bei kaimyninės Latvijos). Iš tų laikų išliko pasakymas „Skuoda boužė".
Ši šventė vyksta rudenį, rugsėjo mėnesį.