VšĮ Skuodo informacijos centras

Aplink Skuodą geležinkelio bėgiais (pėsčiųjų maršrutas)

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Vidutinis
14 km
3 val.
4
Maršruto danga
10% Asfaltas
10% Žvyrkelis
10% Miško kelias
70% Vienvėžis

Žiedinė, beveik 15 km. ilgio trasa, leidžianti susipažinti su Skuodo kraštu, išmėginti neeilinę kelio dangą – geležinkelio bėgius, praeiti Kernų miško takelius, pasiekti vieną iš rajono piliakalnių, pamatyti „Skuodo jūros“ atodangą.

Apie maršrutą plačiau:
Iš visos atkarpos apie 10 km. trasos yra geležinkelio bėgiais. Startas būtent ir yra iš buvusios stoties, kuri visiškai nustojo veikti jau 2009 m. Geležinkelio bėgiais galima keliauti saugiai, pamatysite kaip per trumpą laiką gamta „susigražina“ kas jai priklauso. Įveikę 10 km. bėgių ruožą, nusuksite link miško takelio (šia kryptimi iš viso geležinkelio bėgiai tęsiasi net 50 km.). Minkšta žvyro ir miško keliuko danga pailsinsite kojas, nukeliausite iki Kubiliškės piliakalnio, kuris datuojamas dar II tūkst. pradžioje. Piliakalnis įrengtas Bartuvos ir Opalio upių kairiuosiuose krantuose, jų santakoje esančiame kranto kyšulyje. Nuo piliakalnio atsiveria puikūs vaizdai į apylinkes. Paėjus keletą šimtą metrų netoli piliakalnio atsipūsti turite progą poilsio aikštelėje su laužavietėmis, suoliukais, šalia yra tvenkinys, kuriame norintys gali atsigaivinti. (https://cutt.ly/yQ1yaYR)
Grįžimą užbaigsite laukų keliukais atgal iki buvusios stoties. Norintiems pamatyti skuodiškių pavadintos „Skuodo jūros“ atodangą (https://cutt.ly/sQ1pJZl),  galite papildomai keliasdešimt metrų nusukti į dešinę link tilto, nuo kurio atsivers tikrai įspūdingi vaizdai, visa „jūra“ tiesiai jums prieš akis. Iš tiesų tai Bartuvos tvenkinys, vandens gylis ties tilto viduriu siekia net 6 m. Nuo čia grįžimas asfaltuota kelio danga nesieks net kilometro.  

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones