Barstyčiai siekia rekordo - Kilometro ilgio Laumės juosta iš vaisių, daržovių ir gėlių

Lietuvos mažoji kultūros sostinė – Barstyčiai – nupynė išskirtinę Laumės juostą. Bendruomenė iš vaisių, daržovių, gėlių išdėliojo kilometro ilgio kompoziciją ir siekia rekordo.

Barstyčiuose į darbus kibusi bendruomenė per keletą vakarų išdėliojo įspūdingą kompoziciją.

„Kadangi mūsų metai yra mitologijos ženklai Barstyčių žemėje, mažosios kultūros sostinės metai, tai mes tą juostą pritaikėm Laumei. Juosta išeina iš Laumės, tai mūsų juosta ir vadinasi Laumės juosta. Ji yra sudėta iš pačių įvairiausių gamtos, daržo, sodo, laukų, gėlynų gėrybių“, – vardija Barstyčių bendruomenės pirmininkė Ramunė Petreikienė.

Kiek visko sunaudota – suskaičiuoti neįmanoma, sako pašnekovė. Vieni gėrybes nešė pintinėmis, kiti – vežė priekabomis. Panaudota ir tai, ko valgyti netinka – neprinokę vaisiai ar peraugusios daržovės.

„Pynėm šieno bortelius. Šiems borteliams sunaudojome tris pilnus rulonus šieno, pynėme 4 dienas po 3 valandas ir 20 moterų. Bortelių nupynėme 2000 m, tai – 2 kilometrai“, – pasakoja R. Petreikienė.

Barstyčiuose jau keletą metų bendruomenė dėliodavo mandalas iš vaisių ir daržovių, šiemet nusprendė kalnelį prie bažnyčios apraizgyti juosta, o tada sugalvota, kad galima siekti rekordo – tokio dar nefiksuota.

„Kiek žinau, tai dvi juostos, bet, sakyčiau, netgi nepanašios į tą mūsų juostą. Buvo viena kaip vainikas iš tujų ir iš kiaulpienių pusė kilometro nupintos (anksčiau – LRT.lt). Tai tokie, kad būtų iš gėlių, iš daržovių, iš vaisių, tik tokie“, – apie panašias juostas pasakoja Barstyčių bendruomenės narė Jurgita.

Bendruomenė pasiskirstė komandomis ir kas keliolika metrų atkartoja raštus.

„Jeigu patys nepina, tada anie jau dabar pradeda ruoštis kitiems metams. Suplanuoja, ką augins, kas savo darže, kas ant to kalnelio, čia tep vyksta viskas“, – sako Barstyčių seniūnas Gintautas Čičirka.

„Buvo tokių ir dvejonių, kadangi karantinas pavasarį, negalima organizuoti, ką mes čia galime padaryti, bet bendruomenė susitelkė ir tikrai padarė darbą gan puikų“, – tvirtina Skuodo rajono meras Petras Pušinskas.

Barstyčiuose – daug gyventojų rankomis sukurtų miestelio puošmenų, dažnas čia specialiai atvažiuoja pasigrožėti. Taip smagiau ir patiems, sako miestelėnai.

„Oi, nuostabus dalyks, kažkoks stebuklas, iš tikrųjų mitologija ir toks Barstyčių suvienijimas, tiesiog labai gerai“, – tikina Barstyčių bendruomenės narė Jolanta.

„Jie išvis praktiškai be sąnaudų, kartais iš savo geros valios, gero ūpo, vienas kito palaikymo padaro neįtikėtinus dalykus. Atrodo labai maža seniūnija, mažas miestelis, bet džiugina, stebina“, – nurodo Skuodiškė Loreta.

Miestelį Laumės juosta puoš savaitę, paskui nebelieka nei šviežumo, nei grožio.

Šaltinis: https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1469135/kilometro-ilgio-laumes-juosta-is-vaisiu-darzoviu-ir-geliu-barstyciai-siekia-rekordo

Atsiliepimai

Komentuoti