VšĮ Skuodo informacijos centras

Žygis Aleksandrijos kanjonais

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Vidutinis
16 km
5.5 val.
2
Maršruto danga
10% Asfaltas
65% Žvyrkelis
20% Miško kelias
5% Vienvėžis

Žygis Aleksandrijos kanjonais - tai žygis pažinti neatrastas Aleksandrijos seniūnijos vietas, gamtos reiškinius bei grožybes. Susipažinti su šio krašto istoriniais dalykais, įdomiais žmonėmis bei savitomis vietomis.
Žygio eiga: pradedame nuo Aleksandrijos seniūnijos, einame link Žemdirbio muziejaus, apsilankome ten. Toliau žygiuojame link Pakalniškių karjero, pasivaikštome po jį, įsivaizduodami, kad esame Marso kanjonuose :) Pasidarę daug gražių nuotraukų, prisirinkę pilnas kišenes įspūdžių, žingsniuojame toliau kaimo vieškeliais, karvėms pamojuodami, link Kivylių dvaro. Praeisime ir gydytojo Vaclovo Into gimtinę (likęs tik paminklas sodybos vietoje). Kivylių dvare mūsų laukia intelektualūs pasikalbėjimai su tautodailinku Juozu Vyšniausku, įtraukiančios istorijos. Pasisvečiavus šiame, didingas istorijas menančiame dvare, kilsime toliau, į pradinį pabaigos tašką - Aleksandrijos seniūniją.
Šio žygio metu išbandysime įvairias kelio dangas: ir asfaltą, ir žvyrkelį, ir bekelę, ir įvairius miško takelius. Bei pasivaikščiosime beveik Marso kanjonais! Visas žygio kilometražas yra nei mažas, nei didelis - apie 13-16 kilometrų, priklausomai kiek norėsime vaikštinėti kanjonais pavadintuose Pakalniškių karjeruose. Tad, sakykime, tinkamas visiems.
Žygio tikslas yra pažintinis - pramoginis - edukacinis. Nes užsuksime į Kivylių dvarą, kur mus pasitiks dabartinis dvaro šeimininkas Juozas Vyšniauskas su žmona. Tad bus puikių pasakojimų, juokų, meno bei skanios košės ir arbatos.

Kelionės eiga

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones