VšĮ Skuodo informacijos centras

Po mažąją Šveicariją (Barstyčiai)

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
18 km
7.5 val.
6
Maršruto danga
40% Asfaltas
50% Žvyrkelis
10% Miško kelias
1% Vienvėžis

Ah, Šveicarija, svajonių šalis, su savo įspūdinga grožio gamta, tik šiek tiek nepalanki savo "mažytėmis" kainomis, kurios gali sukelti keblumų iki ten nuvykti.
Pristatome jums Skuodo krašto maršrutą Barstyčiuose, kuris neatims paskutiniųjų santaupų norint iškeliauti, o ir vaikai neliks alkani.
Šis maršrutas apima aukščiausius Skuodo krašto slėnius, tokių rajone daugiau niekur nerasite, sukeliantis nemažiau potyrių nei būtumėt svetur, kur lietuvių kalba niekas nekalba. Gal būt tik karvės čia ne violetinės, tačiau nemažiau įspūdingos savo bandų dydžiu.

Beveik 14 km. radialinis maršrutas, kurį pradėti galėsite Barstyčių miestelyje ir sugrįžti iki jo atgal.
Susipažinsite ne tik su Skuodo rajono apylinkėmis, vaizdingais slėniais, tačiau paliesite ir mūsų krašto lankytinas vietas, kurios dėmesio vertos.
Maršruto akcentai:
Raganų kalnas (taip taip, ne tik pajūris apsuptas raganom ir legendom)
Barstytalių pelkė (su apžvalgos bokštu, kuris dar ir palengvins pamatyti pelkės grožį iš aukščiau, tarsi būtumėt užkopę į kalną)
Samausko kaštonas (vienas iš didžiausių ir seniausių kaštonų Lietuvoje)
Didžiausias Lietuvoje akmuo (faktai patys kalbantys už save, ne Puntukas, o būtent Barstyčių (Puokės akmuo) yra didžiausias Lietuvoje, sveriantis daugiau nei 680 tonų).

Informacija apie maršrutą. Geriausias laikas keliauti šiuo maršrutu pavasarį ir vasarą, kai viskas pradeda atsibusti ir yra sužaliavę. Tada atbunda ir mažoji "Šveicarija".
Didžiąją dalį maršruto galima įveikti nenulipus nuo dviračio, tačiau gali pasitaikyti vietų, kuriose teks papildomai pamiklinti kojeles (pre Raganos kalno).

Paminėtina (būtina aplankyti)
Maršrutas neapima Barstyčių puokės akmens. Iki jo dar papildomai teks įveikti 4,5 km. Jeigu po įveikto maršruto dar esate kupini jėgų, galite važiuoti ir dviračiu, danga asfaltuota, tačiau tuo pačiu maršrutu reikės ir grįžti, tad  įsivertinkit savo jėgų rezervus ir pasiimkit sotesnius sumuštinius.
Plačiau apie Puokės akmenį: https://www.infoskuodas.lt/lankytinos-vietos/didziausias-akmuo-lietuvoje/

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones