VšĮ Skuodo informacijos centras

Gaubių k. etnoarchitektūrinė sodyba

Architektūros paminklai

Kontaktai

Sodyba yra Vakarų Žemaitijos regionui būdinga liaudiško stiliaus. Sodyboje išlikę autentiški pastatai: namas ir svirnas. Sodyboje auga pavieniai medžiai, pietrytinėje dalyje užveistas sodas. Sodybos planas – tūrinė erdvinė kompozicija.
Gaubių k. sodybos namas pastatytas 1733 m, rekonstruotas 1895 m. ir 1933 m. – pakeistas vidaus išplanavimas, stogo danga, langai, durys, šiaurinėje pusėje įrengtas papildomas įėjimas.
Namas vieno aukšto, stačiakampio plano. Namo stogas valminis su čiukuru. Pirminis namo stogas buvo dengtas skiedromis, bet vėliau ant skiedrų uždengta šiferio danga. Pamatai lauko akmenų. Langų ir durų angos stačiakampio formos, autentiškos.
Gaubių k. sodybos svirnas pastatytas 1895 m. Svirnas tvarkytas XX a. II p. – pakeista stogo danga. Svirnas vieno aukšto su palėpe, stačiakampio formos. Stogas valminis su čiukuru. Pirmoji stogo danga buvo iš skiedrų, bet XX a. ant skiedrų dangos užklota šiferio danga. Svirno pamatai padaryti iš pavienių lauko akmenų.
Gaubių k. etnoarchitektūrinė sodyba su joje esančiu namu ir svirnu įrašyta į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registro registrinių regioninių objektų sąrašą, unikalus kodas 1598 (namo u. k. 34950, svirno u. k. 34951), kuriam taikomi visi paveldosaugos reikalavimai.

Atsiliepimai

Komentuoti