Mockaičių akmuo vad. Pikčiaus kūliu

Akmenys

Kontaktai

Adresas:

Riedulio uoliena – biotitinis granitogneisas (migmatitas). Pikčiaus kūlis sveria apie 39,75 t. Riedulio matmenys: aukštis – 1,6 m, ilgis – 4,08 m, plotis – 3,58 m, didžiausia apimtis – 11,04 m. Akmuo melsvai rausvo granito. Akmenyje padarytos skylės skaldymui, nuskelta viršutinė ir priekinė dalis.

Pasakojimai: 1. Vietiniai gyventojai šį riedulį vadina „Velnio pėda“. Sakoma, kad ant akmens šoko velniukas, o jo pėda paliko antspaudą. 2. Taipogi pasakojama, kad šis akmenį pametė nešdamas velnias. 3. Akmenį velnias nešęs norėdamas užtvenkti upę prie Barstyčių. 4. Barstyčių apylinkėje žmonės pasibijojo Pikščiaus kūlio, kalba, kad prie jo vaidenasi.

Apie šį akmenį žinomas padavimas. Senovėje šioje vietoje buvo pagonių šventovė, kurioje ugnį kursčiusi vaidilutė. Jos neištikimybės užrūstintas Perkūnas trenkęs į šventyklą su šventuoju akmeniu ir užvertęs akmeniu. Taip palaidojęs nusikaltėlę. Bet akmuo buvęs didelis, tad jo nugara virš kyšojusi iš žemės.

1964 m. akmuo paskelbtas geologiniu gamtos paminklu, 1985 m. akmuo paskelbtas gamtos paminklu.

Atsiliepimai

Komentuoti
  • Mi
    Mindaugas
    2021-05-03

    Šis akmuo yra mano žemėje ,dėl idomumo sugalvojau pasidomėti ar apie jį rašo internete. Būtų šaunu sutvarkyti aplinką ,nes kiek mačiau rašoma ,kad priėjimas labai prastas. Apie jį manau bus įkeltas ir video YouTube kanale: Mindoška.